Bedste frisørsaloner i USA - 100 bedste frisører efter stat

Top 100 frisørsaloner i Amerika

standard-body-content '>

Vi har krydset hele landet - fra Californien til Virginia, North Dakota til Texas og overalt imellem - for at bringe dig denne mesterliste over de bedste steder at få dit drømmes hår.

Længderne, vi ville gå for at få Rosie Huntington-Whiteleys lob, Lily Collins 'nisse eller Jennifer Anistons honningblondine, kunne vise os nogle store, hyppige flyve miles. Men hvis langrendsflyvninger (eller dage lange vejture) ikke er en mulighed, har du stadig held og lykke.

Alabama



Homewood: Salon U, salonustyle.com

Alaska

Forankring: Fringe Hair Design, fringehairdesign.com

Arizona

Hymne: Dollyrockers, dollyrockersaz.com

Phoenix: The Roose Parlor & Spa, theroose.com

Arkansas

Fayetteville: Metropolis Salon, metrosalon.com

Little Rock: Fringe Salon, fringebenefitssalon.com

Californien

Beverly Hills: Ramirez Tran Salon, ramireztran.com ; Meche Salon, mechesalonla.com

Los Angeles: Kimble Hair Studio, kimblebeauty.com ; Mi Hair Lounge, mihairlounge.com

West Hollywood: Ni Zero One, ninezeroonesalon.com

San Francisco: Cinta Salon, tape.com

Solano Beach: Jet Rhys frisørsalon, jetrhys.com

hår

Colorado

Denver: Clementine's, clementinesdenver.com

Aurora: More Than Curly Salon, morethancurly.com

Connecticut

New Haven: Capture Salon, capturesalon.com

Newington: Rock Paper Scissors Hair Salon, rockpaperscissorsct.com

Delaware

Greenville: Robert Cris Salon, robertcrissalon.com

Florida

Fort Lauderdale: Fabrikssalonen, thefactorysalon.com

Jacksonville: Salon^PK, salonpk.com

Miami: Todd Jameson Nue Salon, nuestudio.com

Miami Beach: Snip Snip Hair Salon, snipsnipsalon.com

Georgien

Atlanta: Bang! Salon, bangsalonatl.com ; Ligesom floden, liketheriver.com ; Salon Næste, salonnext.com

Kennesaw: Dyer & Post Salon, dyerandposta.com

Hawaii

Honolulu: Winam Hair Studio, winamhairstudio.com

Waikoloa Village: Hearts & Stars Salon & Day Spa, heartsandstarssalon.com

Idaho

Boise: Bikubesalonen, beehivesalonboise.com ; Værelse 117, salon117.net

Illinois

Chicago: The Circle Salon, thecirclesalon.com; George Salonen, georgethesalon.com ; Maxine Salon, maxinesalon.com ; Smith & Davis Salon, smithanddavissalon.com

Indiana

Indianapolis: Biz on Fletcher, bizonfletcher.com; A Do Hair Design, adohairdesign.com

Iowa

Des Moines: Salon Spa W, salonspaw.com

Kansas

Prairie Village: Bijin Salon & Spa, bijinsalon.com

Wichita: Planet Hair, planethairusa.com

Kentucky

Louisville: Joseph's Salon & Spa, josephsalon.com; Sweet Style O'Mine, facebook.com/sweetstyleomine

Louisiana

New Orleans: Ringletts Salon, ringlettssalon.com ; Snoet frisørsalon, twistedsalon.com

Maine

Kennebunkport: Fringe Hair Art, fringehairart.com

Maryland

Baltimore: Jaha Hair Studio, jahahair.com ; Laboratorie, laboratoriehair.com

Ellicott City: Velvet Waves, velvet-waves.com

Massachusetts

Boston: Patrice Vinci Salon, patricevinci.com ; Mario Russo, mariorusso.com ; Trephin frisørsalon, trephin.com

Michigan

Ann Arbor: Salon XL, salonxl.com

Royal Oak: Alex Emilio Salon på Main St, alexemiliosalon.com

Minnesota

Minneapolis: The Beauty Room, thebeautyroommpls.com ; Moxie frisørsalon, moxiesalon.com

Mississippi

Oxford: La Rousse Salon & Spa, laroussesalon.com

Missouri

Kansas City: Belle Epoque, belleepoquekc.com ; Skyline Downtown Salon, skylinesalon.com

Montana

Bozeman: Theory Hair Salon, theoryhair.com

Nebraska

Lincoln: Sisu Hair Dressing, sisulincoln.com

Nevada

Las Vegas: Square Salon, squaresalon.com ; The Untouchables Hair Design, theuntouchableshairdesign.com

Reno: Curly Hair and Color Artistry, haircutcolor.com

New Hampshire

Portsmouth: Vanity Hair Studio, vanityhairstudionh.com

New Jersey

Hoboken: Salon Caru, saloncaru.com

Madison: Zion frisørsalonen, zionhairsalon.com

Ny mexico

Albuquerque: Square Root Salon, squarerootsalon.com

Makeupartister: Kristen Arnett, Taylor Chang-Babaian, Katey Denno, Suzy Gerstein, Nico Guilis, Marcie Lakin, Lottie, Gabbi Pascua, Fiona Stiles, Anna Webber. Frisører: Jen Atkin, Bethany Brill, Aaron Grenia, Chase Kusero, Dhiran Mistry, James Pecis, Aviva Perea, Amoy Pitters, Vanessa Price, Allison Woodruff. Hudlæger: Leslie Baumann, MD; Annie Chiu, MD; Doris Day, MD; Jeanine Downie, MD; Dendy Engelman, MD; Allison Hanlon, MD; Rosemarie Ingleton, MD; Debra Jaliman, MD; Ellen Marmur, MD; Noëlle Sherber, MD. ' title = 'Dommerpanelet' class = 'lazyimage lazyload' data-src = 'https: //hips.hearstapps.com/ell.h-cdn.co/assets/15/27/1024x1326/gallery-1435866205-elm070115btygreenstars- 003.jpg '>

New York

New York City, Serge Normant, sergenormant.com ; James Corbett Studio, jamescorbettstudio.com ; Hair Rules Salon, hairrules.com

Brooklyn: White Room, whiteroombrooklyn.com

North Carolina

Durham: Moshi Moshi, moshimoshimeanshello.com

North Dakota

Fargo: Adae Salon, adaesalon.com

Ohio

Cincinnati: High Five Salon, highfivesalon.com

Columbus: Evan Joseph Salon, evanjosephsalon.com

Oklahoma

Oklahoma City: Velvet Monkey Salon, velvetmonkeysalon.com

Oregon

Portland: Lucas Salon, lucas—lucas.com; Guld + pil, goldandarrowsalon.com

Pennsylvania

Philadelphia: Hush Salon, hushsalon.com ; Spejl og kappe, mirrorandmantel.com

Rhode Island

Providence: KY Michaels Salon, kymichaelssalon.com

South Carolina

Charleston: Elysium Salon, elysiumsalonspa.com ; Lavasalon, lavasalon.com

South Dakota

Sioux Falls: My Signature Salon & Spa, mysignaturesalon.com

Tennessee

Nashville: Parlor & Juke, parlourandjuke.com

Collierville: Richard & Co Salon, richardandcosalon.com

Texas

Austin: Bird's Barber Shop, birdsbarbershop.com

Dallas: The Songbird Society, thesongbirdsociety.com

Houston: The Upper Hand Hair Salon, theupperhand.com

Utah

Salt Lake City: Butterfly Jac, butterflyjac.com

Vermont

South Burlington: Orbit Hair Design, orbitvt.com

Virginia

Chesapeake: Split Ends Chesapeake, splitendschesapeake.com

Virginia Beach: Salon @ 31st Day Spa & Salon, salon31st.com

Washington

Seattle: Bowie Salon and Spa, bowiesalonandspa.com ; Kun frisørsalon, vain.com

Washington DC

Udødelig elskede, immortalbeloveddc.com ; Salon genoplive, salonrevive.com

West Virginia

Morgantown: Lauren Kirk Hair Artistry, lkhasalon.com

Wisconsin

Milwaukee: Etablering Salon, etablationsalonwi.com

Wyoming

Jackson: Jairus Noble Salon, jairusnoblesalon.com

Puerto Rico

San Juan: Cristobal Salon, cristobalsalon.com

Populære Indlæg